Mistrovství ČR ve Zlíně - ročník 2005 (15 - 16. 6. 2019)

Mistrovství ČR ve Zlíně – ročník 2005 (15 – 16. 6. 2019)

“Kutnohorští plavci byli na Letním poháru i Letním mistrovství pořádně vidět!”

Konec plavecké sezóny vyvrcholil o minulých víkendech v Chomutově a ve Zlíně, kde se konaly Letní pohár a Letní mistrovství. Už jen účast na těchto závodech je třešničkou na dortu jak pro plavce, kteří se kvalifikovali, tak pro jejich trenéry.

O víkendu 8. a 9. června se v Chomutově konal Letní pohár ČR jedenáctiletých – Čechy, na který se podařilo kvalifikovat z kutnohorského klubu Barušce Šálené, Marušce Tesařové a Matěji Černému. Na tyto závody se kvalifikuje na jednotlivé disciplíny pouze 32 nejrychlejších plavců z Čech, ročník nar. 2008. Atmosféra na chomutovském bazéně byla pro mladé plavce i jejich rodiče nezapomenutelná. Barušce Šálené se podařilo ve 4 ze 6ti startů umístit v top 10. Nejlépe se ji povedlo zaplavat 200 metrů prsa, kde obsadila nádherné páté místo, je tedy mezi pěti nejrychlejšími plavci své věkové kategorii v Čechách… Gratulujeme!!!

O víkendu 15. a 16. června proběhlo ve Zlíně Letní mistrovství ČR staršího žactva – roč. 2005, kterého se účastnil František Kocourek. I přes zdravotní komplikace, se kterými se poslední měsíc potýkal, se mu podařilo kvalifikovat mezi nejlepší mladé plavce z celé ČR. I když se umístění pohybovala ve druhé desítce, nesmutil, jelikož kvalifikovat se na tyto celorepublikové závody není jednoduché. Na každou discplínu bylo přijmuto 32 plavců ročník narození 2005 z celé České republiky. Tímto Františkovi patří velká gratulace.

Starší plavci již mohou odpočívat a těšit se na letní prázdniny, nejmladší plavce (ročník narození 2010 a mladší) čekají o nadcházejícím víkendu v Kutné Hoře poslední závody. Všechny pak 29. června čeká odměna za skvělé výkony na bowlingu, kde oslaví úspěchy uplynulé sezóny se svými rodiči a trenéry.

Svoboda info

 

Videa z Mistrovství ČR ve Zlíně

Mistrovství ČR ve Zlíně

Mistrovství ČR ve Zlíně

Napsat komentář