Středočeský pohár nejmladšího žactva - Podzimní cena Kolína 5. 10. 2019

Středočeský pohár nejmladšího žactva – Podzimní cena Kolína 5. 10. 2019


“Prázdninová pauza skončila, plavci Sparty vyrazili na závody v Kolíně.”

Po prázdninové pauze vyrazili v sobotu 5. října nejmladší plavci oddílu Sparta Kutná Hora (ročník narození 2010 a mladší) na Podzimní cenu Kolína. Přestože se jednalo o 4. kolo středočeského poháru nejmladšího žactva, pořadatel umožnil účast i klubům mimo Středočeský kraj, a tak se plavci utkali se soupeři z Chomutova, Děčína, Hradce Králové nebo Pardubic. V kolínském bazénu se tak představilo celkem 200 závodníků ze 17 plaveckých oddílů.

Za kutnohorský klub do závodů nastoupili Eliška Bruthansová, Isabela Jurtinová, Dorota Kutilová, Vanesa Macková (všechny ročník narození 2010), Anežka a Kristýna Jelínkovy (ročník 2011), Václav Burýšek, Vojtěch Horčička, Antonín Hubal, Vítězslav Komárek (všichni ročník narození 2010) a Jiří Tesař (ročník 2011).

Mladí plavci se silnou konkurencí bojovali ze všech sil a podařilo se jim vybojovat 4 cenné medaile – Vojta Horčička získal zlatou (50 m motýl), stříbrnou (100 m polohový závod) a bronzovou medaili (100 m znak) a Jirka Tesař stříbrnou (50 m prsa). Za zmínku stojí i výborné umístění kraulové i polohové štafety, které vybojovaly 4. místo z celkem 34 přihlášených, resp. v případě polohové z 24. Přestože se plavcům nepodařilo získat další medaile, zlepšili si své osobní rekordy a nasbírali zkušenosti do dalších startů.

Plavci se opět vrhnout do tréninků, aby byli co nejlépe připraveni na další závody. Ty se uskuteční 9. listopadu 2019 v Kralupech nad Vltavou a 21. prosince 2019 v Kladně.

Svoboda info

Napsat komentář