J.-Tesař,-V.-Komárek,-A.-Hubal,-V.jpg-200

Středočeský pohár nejmladšího žactva v Kutné Hoře – 22. 6. 2019

„Nejmladší plavci Sparty skončili v domácím bazénu na druhém místě klubového žebříčku!“

V kutnohorském bazénu se v sobotu 22. června konala soutěž „Malá cena Nymburka“ v rámci Středočeského poháru nejmladšího žactva, který je určen nejmenším plavcům ročník narození 2010 a mladší.

Na startovní bloky se kromě „ostřílených“ závodníků Vanesy Mackové, Václava Burýška, Vojtěcha Horčičky, Antonína Hubala, Vítězslava Komárka (všichni ročník narození 2010) a Jiřího Tesaře (ročník 2011), postavili i nováčci Eliška Bruthansová, Isabela Jurtinová, Dorota Kutilová (všechny ročník narození 2010), Anežka a Kristýna Jelínkovy, Vraná Magdalena (ročníky 2011) a Ondřej Černý (ročník 2012), kteří si v Kutné Hoře odbyli svou závodní premiéru.

Kutnohorští plavci na závodech pravidelně sbírají medaile a nejinak tomu bylo i tentokrát. Medaile, diplomy a drobné ceny ulovili Vašík Burýšek (bronz 50M prsa), Vítek Komárek (bronz 50 a 200 m kraul), Jiřík Tesař (zlato 50m prsa a bronz 100 m prsa) a nejúspěšnější Vojta Horčička (zlato 50m, 100m a 200m volný způsob a 50m motýl). Bronzovou medaili v silné konkurenci vybojovala kraulová štafeta ve složení Hubal, Tesař, Komárek, Horčička a polohová štafeta (v obdobném složení) skončila po strhujícím finiši těsně za stupínky vítězů na 4. místě.

I tentokrát se kutnohorský oddíl umístil na druhém místě co se týče bodového umístění oddílů ve Středočeském kraji.

Nováčci si užívali závodní atmosféru, bojovali s trémou a sbírali první závodní zkušenosti za vydatné podpory rodinných příslušníků i trenérů. Po letní pauze se již začnou pravidelně účastnit závodních klání a bojovat o medaile.

Nyní již plavce i jejich trenéry čeká dvouměsíční odpočinek, který si opravdu zaslouží.

Svoboda info

 

Napsat komentář