Zimní pohár ČR desetiletých, Čechy

Zimní pohár ČR desetiletých, Čechy – 8. 12. 2018 (Jablonec nad Nisou)

“Plavci Sparty Kutná Hora bojovali na Zimním mistrovství ČR žactva oblast Čechy”

Kutná Hora – Natálie Honová, Veronika Sigmundová, Matěj Černý, Bára Šálená a Zuzana Cihlářová. To jsou jména plavců Sparty Kutná Hora, kteří se se svými vynikajícími zaplavanými časy dostali až na Zimní pohár ČR žactva oblast Čechy, který se konal o víkendu 8. – 9. prosince.

Cesta Natálky Honové a Verunky Sigmundové (ročník narození 2007) vedla do Mladé Boleslavi, kde bojovalo 64 plaveckých oddílů z celých Čech. Mezi 173 plavci se neztratily a snažily se vylepšit svá dosavadní maxima, což se i povedlo. Umístění byla sice až v druhé a třetí  desítce, ale v tak velké konkurenci to je obrovský úspěch.

Zbylí tři plavci, Bára Šálená, Matěj Černý a Zuzana Cihlářová (ročník narození 2008) zamířili do Jablonce na Nisou. I zde se sešlo 61 klubů a celkem 206 plavců z celých Čech. Krásné umístění zaznamenali Bára a Matěj, kteří oba skončili na vynikajícím desátém místě na 400 m kraul.

Ať už byla umístění jakákoliv, pro plavce je účast na “republice” třešničkou na dortu a odměnou za jejich velkou dřinu, kterou odvádějí několikrát týdně v krytém bazénu. Nyní čeká plavce kýžený odpočinek a po novém roce příprava na další sezonu.


8. 12. 2018 Zimní pohár ČR desetiletých, Čechy (Jablonec nad Nisou)

Napsat komentář